Правила проведення спортивно-розважальних ігор з використання м’якої пневматики Федерації Страйкболу Житомирської Області (надалі «Правила»)
  1. 1.    Загальні положення

1.1Страйкбол (надалі «Гра») – спортивно-розважальна гра. Під грою розуміється – командне або індивідуальне виконання завдань за певний проміжок часу (сценарій гри) , з використанням «м’якої пневматики», яка приводиться у дію електродвигуном, газовою сумішшю, вуглекислотою, або фізичною силою самого гравця. З використанням індивідуального захисного спорядження, на попередньо обумовленій ігровій території, з контролюючим органом затвердженим президією ФСЖО.

1.2 До участі допускаються фізично дієздатні та психологічно здорові особи, що досягли 18 років. Особи з 16 до18 років допускаються у гру з письмового дозволу батьків/опікунів (Обов’язковою вимогою є копія паспорту або свідоцтво про опікунство).

1.3 Гра має спортивно-розважальний характер, слугує для емоційної розрядки та активного відпочинку.

1.4 Цілі конкретної гри обумовлюються ігровим сценарієм.

1.5 НЕ Є цілями гри: нанесення тілесних ушкоджень гравцям, больові відчуття гравців під час гри, навчання та відпрацювання прийомів бою в реальних умовах.

1.6. Дані Правила носять ознайомчий характер та покликані звести травматичність ведення спортивно-розважальної гри до мінімуму.

 

      2. Гравець і команда

 2.1.Гравець – фізично дієздатна, психологічно врівноважена особа старша за 18 років, яка готова до фізичних та психологічних навантажень , які можуть бути поставлені у ході гри та ознайомлена з Правилами, сценарієм гри, правилами техніки безпеки і зобов’язується виконувати їх. Гравець має в наявності обов’язкове захисне спорядження ( окуляри, маска) та по бажанню «м’яку пневматику» або гумовий ніж.

2.2.Форма одягу гравця повинна бути зручною для виконання фізичних вправ та поставлених завдань. Одяг повинен закривати максимальну площу тіла гравця ( одяг з довгими рукавами, штани).

2.3. Взуття гравця повинно бути розрахованим на велике навантаження і бути максимально комфортним.

2.4. Команда – це група людей від двох осіб, що співпрацюють разом у грі.

2.5. Для запобіганню травматизму під час гри бажано використовувати додаткові засоби захисту:

* Тактичні рукавиці

* Наколінники

* Налокітники ( ліктьовий захист )

* Сітка для захисту обличчя або арафатка

* Шолом

*  Допоміжні розвантажувальні системи

 

3.Цілі та хід гри

3.1. Гра проводиться по заздалегідь узгодженому сценарію на визначеній території(ігровому майданчику). Цілі та задачі гри, ігровий час, межі території визначаються організаторами перед грою.

3.2.Хід гри, виконання поставлених задач та дотримання правил контролюється контролюючим органом.

 

4.Умови участі у іграх ФСЖО

4.1. До ігор організованих ФСЖО допускаються всі бажаючі з числа членів ФСЖО.

4.2 Участь в грі гравця, що не є членом ФСЖО можлива при умові згоди і виконання ним Правил .

4.3 Обов’язковими умовами для допуску до гри є:

4.3.1. Наявність спеціальних засобів захисту ( окуляри, маска)які повинні закривати очі зі всіх сторін. Продукція, що викликає сумнів має бути перевірна тестовим пострілом у притул з «м’якої пневматики» з найвищими показниками початкового польоту кульки(м/с) на даній грі.

4.3.2.  Наявність білої пов’язки на голову(сигнальної жилетки). Пов’язки символізує, що даний гравець був «уражений». Гравець, який не має при собі пов’язки(сигнальної жилетки) до гри не допускається.

4.3.3. Наявність «м’якої пневматики» та гумового ножа, які пройшли перевірку і були допущені організатором гри.

4.4. До гравця, який порушує правила ФСЖО можуть бути використані наступні санкції:

– попередження

– видалення

– не допуск до подальшої участі у заходах

4.5. В разі систематичних порушень правил ФСЖО, рішення про участь даного гравця в даній і подальших іграх приймається президією ФСЖО.

4.6. Гравці, які приймають участь у грі перший раз проходять інструктаж з даних Правил та правил техніки безпеки.

4.7. Головною умовою прийняття участі у грі є проходження гравцем реєстрації  та хронометражу «м’якої пневматики» .

4.8. До участі в грі допускається фізично дієздатні та психологічно здорові особи, що досягли 18 років. Особи з 16 до 18 років допускаються у гру з письмового дозволу батьків/ опікунів (Обов’язковою вимогою є копія паспорту або свідоцтво про опікунство).

4.9. Підставами до не допуску до гри є:

– психічна неврівноваженість особи ( по прямим та непрямим ознакам)

– знаходження особи в алкогольному, наркотичному, токсичному чи будь-якого іншого виду сп’яніння.

– відсутність дозволу встановленої форми для не повнолітніх осіб.

– особи, що не мають при собі обов’язкових, обумовлених, засобів індивідуального захисту або особи з засобами індивідуального захисту або «м’якою пневматикою», які не відповідають даним Правилам.

– особи з хронічними хворобами/захворюваннями в активній або гострій стадії.

4.10. Обмеження допуску до гри:

– наявність хронічних захворювань серцево-судинної системи, органів дихання, нервової системи, захворювання кісткової системи та ін. є підставою для відмови участі в іграх.

4.10.1. Президія ФСЖО та Організатор можуть не допустити гравця до гри з подальшим визначенням причин .

4.11. Грубі порушення призводять до видалення гравця на певний період часу та відсторонення від участі в іграх ФСЖО. Повернення гравця до ігор ФСЖО проводиться після узгодження з президією ФСЖО.

  

5. Дії під час гри

5.1. «Уражений»- «ураженим» гравець вважається в наступних випадках:

5.1.1. Попадання з «м’якої пневматики» в будь-яку частину спорядження або тіла

5.1.2. Попадання хоча б однієї кульки  в результаті спрацювання імітації вибуху або у випадку знаходження в радіусі 5 метрів від спрацювання імітації вибуху (виключанням є те, якщо гравець знаходить за укриттям).

5.1.3. У випадку коли два гравця одночасно або майже одночасно «уразили» одне одного це рахується за «ураження» обох гравців.

5.1.4. Дотик гумового ножа та несправність «м’якої пневматики», при відсутності гумового ножа.

5.2. В момент «ураження» гравець повинен підняти вверх «м’яку пневматику», голосно і чітко вигукнути «уражений», одягнути на голову білу  пов’язку ( сигнальну жилетку) та виконати умову продовження гри обумовлену сценарієм гри ( наприклад повернення до фіксованого місця).

5.3. «Уражений» гравець не має права:

5.3.1. Спілкуватися з іншими гравцями.

5.3.2. Передавати їм свою м’яку пневматику, кульки або спорядження.

5.3.3. Відволікати гравців від гри.(Виконувати постріли з м’якої пневматик та використовувати імітації вибуху).

5.4. Попадання в м’яку пневматику та рикошет за «ураження» не вважаються.

5.5. Попадання кулькою в гравця зі своєї команди вважається « ураженням»

5.6. Технічні несправності гравця є індивідуальними проблемами гравця і не впливають на хід гри.

5.7. Гра проходить з розрахунку на повну чесність гравців.

5.8.  При виникненні сумніву, щодо попадання кульки в суперника гравець може звернутися до найближчого судді, при його наявності, для фіксування факту попадання кульки.

5.9. У випадку виникнення спору між двома або більше гравцями ( напр.. фіксування попадання кульки і т.п.) виконується видалення всіх учасників спору з ігрового майданчика до місця відпочинку.

5.10. У випадку виникнення будь-якої незрозумілої або спірної ситуації під час гри гравець має право звернутися до найближчого судді, який присутній на грі, для отримання вичерпної відповіді.

5.11. Будь-який фізичний контакт між гравцями під час гри заборонений ( напр.. елементи рукопашного бою).

5.12. У випадку несправності «м’якої пневматики» гравець має право використати гумовий ніж для ураження гравця на ближній дистанції.

5.13. Ураженням не рахується:

– « Ураження» кулькою від суперника, що порушує правила ФСЖО, правила техніки безпеки та умов даної гри.

5.14.  Гравець має право самостійно визнати себе «ураженим» (напр.. за станом здоров’я та будь-якими іншими індивідуальними обставинами гравця під час гри).

 

     6. Цивільна особа(Особи з неігровим статусом).

6.1. До цивільної особи відносяться всі особи, які знаходяться на ігровій території, але не приймають участі в грі. В тому числі діти, фото, кіно оператори, спонсори, журналісти, а також місцеві жителі та туристи.

6.2. Цивільні особи, що прибули з гравцями, для уникнення непорозумінь весь час знаходяться в місці відпочинку, або поза зоною проведення гри. У випадку невиконання цивільними особами вищевказаних вимог, такі особи видаляються .

6.3. Відносини з туристами, місцевими жителями, грибниками, рибалками, іншими цивільними особами мають бути рівними та нейтральними. Виникнення конфліктних ситуацій та вирішення їх силовими методами НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ. У разі виникнення проблем з цивільними особами необхідно звернутися до судді на даній грі.

6.4. Заборонено допуск цивільних осіб без наявності захисних окулярів.

 

7. «М’яка пневматика». Правила користування

7.1. У якості «м’якої пневматики» використовується 6мм пневматичні копії бойової зброї промислового виготовлення, що виготовлені з металу, пластика або легких сплавів, яка приводиться в дію електродвигуном, газовою сумішшю, вуглекислотою, або фізичною силою самого гравця.

7.2. Діаметр кульки даного виду пневматики 6мм. В якості балістичного снаряду використовуються пластикові кульки промислового виготовлення ( BBs), діаметром 6мм, вагою від 0,08 гр. до 0,43гр.

7.3. Розподіл по категоріям ( пістолет, пістолет – кулемет, штурмова гвинтівка, кулемет, снайперська гвинтівка) проводяться на основі даних реально існуючих прототипів.

7.4 Для допуску до ігор ФСЖО швидкість вильоту кульки вагою 0,20 гр., 0,25 гр.,0,28гр., має відповідати наступним нормам:

Пістолети всіх систем – не більше 120 м/с кулькою 0,20 гр., не більше 108 м/с кулькою 0, 25гр., не більше 101 м/с кулькою 0, 28 гр.

Пістолет – кулемет – не більше 120 м/с кулькою 0,20 гр., не більше 108 м/с кулькою 0,25 гр., не більше 101 м/с кулькою 0, 28 гр.

Штурмова гвинтівка – не більше 130 м/с кулькою 0, 20 гр.,  не більше 117 м/с кулькою 0,25 гр., не більше 110 м/с кулькою 0,28 гр.
Кулемет – не більше 160 м/с кулькою 0,20 гр., не більше 143 м/с кулькою 0,25 гр., не більше 135 м/с кулькою 0,28 гр.

Снайперська гвинтівка  – не більше 190 м/с кулькою 0, 20 гр., не більше 170 м/с кулькою 0, 25 гр., не більше 160 м/с кулькою 0,28 гр.

7.5.Обмеження для використання «м’якої пневматики» діють в таких випадках:

7.5.1.Обмеження для початкової швидкості вильоту кульки від 120 до 130 м/с дистанція 5метрів.

7.5.2. Обмеження для початкової швидкості вильоту кульки від 130 до 160 м/с дистанція 20 метрів.

7.5.3. Обмеження для початкової швидкості вильоту кульки від 160 до 190 м/с дистанція 30 метрів.

7.6. Правила користування «м’якою пневматикою»:

7.6.1. «М’яка пневматика» – зберігається та транспортується в спеціальному чохлі, з від’єднаним магазином та акумулятором.

7.6.2. «М’яку пневматику» можна використовувати лише в спеціально відведених місцях ( на страйкбольних іграх, у страйкбольному тирі)

7.6.3. Тестова пристрілка «м’якої пневматики» відбувається в спеціально відведеному місці на ігровому майданчику, при наявності вдягнених захисних окулярів у всіх присутніх та самого гравця.

7.6.4. До м’якої пневматики потрібно відноситися, як до реальної бойової завжди зарядженої зброї:

– завжди тримати на запобіжнику до моменту застосування.

– ніколи не направляти дуло  «м’якої пневматики» туди куди не має наміру стріляти.

7.7. Завжди від’єднувати магазин, тримати «м’яку пневматику» розрядженою і на запобіжнику у місці відпочинку ( від’єднати магазин, зробити контрольний постріл в землю, поставити на запобіжник).

7.8. При наявності м’якої пневматики з початковою швидкістю вильоту кульки більше 120 м /с , яка має дистанційне обмеження для використання, бажано мати при собі м’яку пневматику  з початковою швидкістю вильоту кульки менше 120 м/с або гумовий ніж.

 

 

    8. Імітація вибуху

8.1. Імітація вибуху виготовляється на основі петард  промислового виробництва Корсар 4.

8.2. При виготовлені імітації вибуху допускається заміна вищевказаної кульки сухим горохом або кукурудзою. Забороняється використовувати будь – які матеріали, як елементи ураження, які здатні , при вибуху, спричинити травму гравців.

8.3. Забороняється піднімати і відкидати приведену в дію імітацію вибуху.

8.4. Використання піротехніки повинно бути узгоджене з президією ФСЖО та головним суддею до початку гри.

8.5. Всі нововведення перед використанням у грі, повинні бути випробувані та затвердженні членами президії ФСЖО, організатором та головним суддею і схвалені чи не схвалені ними до реального використання в грі.

 

9. Гумовий ніж

9.1. Для використання в іграх допускаються нетравматичні, тренувальні гумові ножі.

9.2. Зона ураження гумовим ножем є область тіла вище пояса та нижче шиї.

9.3. Кількість дотику для ураження – один для одного гравця.

9.4. Кидання гумового ножа суворо ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

9.5. Мати при собі та використовувати реальні бойові ножі або їх репліки категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

 

10. Обмеження

 10.1. Забороняється знімати засоби захисту ( окуляри, маски), знаходячись в ігровій зоні.

10.2. Забороняється залишати межі ігрової зони, які вказані в умовах гри.

10.3. Забороняється вести вогонь по цивільним особам, по «ураженим» гравцям ( з білою пов’язкою на голові, з кольоровою жилеткою), знаходячись за межами ігрового майданчику, по організаторам та суддівській колегії, що одягнені в кольорові жилетки і мають знаки відмінності.

10.4. Забороняється використовувати «м’яку пневматику»:

 – у місці відпочинку

–  в спеціально відведених ігрових зонах під час проведення гри.

10.5. Забороняється використовувати елементи рукопашного бою.

10.6. КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ вживати алкогольні напої до і під час гри, так само ,як будь-які наркотичні речовини.

10.7. Забороняється будь-яке з’ясування стосунків між гравцям під час гри.

10.8. Забороняється використання у грі будь-яких видів м’якої пневматики, котрі не відповідають по технічним параметрам для м’якої пневматики вказаної в даних Правилах, або якщо їх використання не узгоджене з президією ФСЖО.

10.9. Забороняється використання стробоскопного режиму в тактичних ліхтарях.

10.10. Забороняється використовувати лазерного вказівника потужністю більше 5 мвт.

10.11.Забороняється ведення вогню без зорового контакту у напрямку ведення вогню з будь-якого виду «м’якої пневматики».

10.12. Забороняється використання петарди вище Корсар 4 при виготовленні імітації вибуху.

10.13. Заборонено використання саморобних димових шашок.

10.14. Заборонено використання імітації вибуху відкритого типу горіння в пожежонебезпечний час( травень – вересень).

10.15. Заборонено використання будь-яких піротехнічних виробів без згоди організаторів.

10.16.  Ненормативна лексика на території проведення гри СУВОРО ЗАБОРОНЕНА.

10.17. Прояви будь-яких видів дискримінації ( расова,політична) СУВОРО ЗАБРОНЕНІ.

10.18. Заборонено використання будь-яких видів транспортних засобів під час гри на ігровій території, без згоди президії ФСЖО та організатора гри. 

 

 

 

     11. Відповідальність гравців

11.1.Гравець, що отримав травму під час гри несе повну відповідальність за всі наслідки. Організатор гри не несе відповідальності за безпеку гравців, але зобов’язаний надати першу допомогу у випадку її потреби.

11.2. Виконання даних Правил дозволяє мінімізувати вірогідність отримання травми гравцем на іграх. А також уникнути спірних моментів, що негативно впливають на хід гри.

11.3. Гравець має право не виконувати умов завдання, якщо вони носять травмонебезпечний характер.

11.4. Відповідальності за пропажу і псування майна залишеного без нагляду на ігровому майданчику або місці відпочинку Організатори не несуть.

 

     12. Контролюючий орган

12.1 Контролюючим органом гри є:

* члени президії ФСЖО

* організатор затверджений ФСЖО

* суддівська колегія затверджена ФСЖО

* представники ФСЖО (повноважні особи)

12.2. Права та обов’язки контролюючого органу:

12.2.1. Члени президії ФСЖО

* затверджують організатора гри

* затверджують суддівську колегію

* затверджують свої представників

12.2.2. Контролюють виконання обов’язків організатора, суддівської колегії та свої представників.

12.2.3. В обов’язки президії входить ведення протоколу гри. Протокол гри включає у себе:

– затвердження організатора

– затвердження суддівської колегії

– затвердження представників ФСЖО

– фіксування порушень та можливий строк дискваліфікації гравця.

12.2.4. Організатор відповідальний за сценарій гри, забезпечення місця проведення гри ( ігровий майданчик, місце відпочинку), реєстрацію, хронометраж та допуск гравців до гри.

12.2.5. Організатор має право:

– контролювати виконання Правил гравцями.

– приймати участь в затвердженні суддівської колегії разом з президією ФСЖО

– призупиняти гру

– не допускати гравця до гри.

12.2.6. Суддівська колегія затверджується президією ФСЖО та організатором гри.

12.2.7.         До складу суддівської колегії входить головний суддя та судді.

12.2.8.Суддівська колегія організовується з метою контролю за дотриманням Правил та умов гри, за внутрішньою дисципліною гравців при проведенні ігор організованих ФСЖО.

12.2.9.Головний суддя – не приймає участі в грі.

12.2.10. Суддя може на свій розсуд переміщуватися по ігровій території, заходити до не ігрової зони ( місце відпочинку)

12.2.11. Обов’язки головного судді:

– слідкувати за дотриманням Правил

– негайно реагувати та давати оцінку інформації про порушення Правил та умов гри.

– розбирати спірні та залагоджувати конфліктні ситуації між гравцями.

– діяти у тісному контакті з організатором гри.

12.2.12.У разі порушень зі сторони гравців головний суддя має право:

– Винести попередження

– Видалити гравця в місце відпочинку на визначений період часу.

– Відсторонити від гри окремих гравців або команду.

– Головний суддя не має право призупинити гру, але може узгодити це питання з організатором гри.

– Головний суддя має право винести на обговорення президії та організатора питання про не допуск гравця до ігор, за допущені порушення Правил або умов гри.

12.2.13. Рішення головного судді є обов’язковими для виконання всіма гравцями.

12.2.14. У разі фіксування серйозного порушення Правил, умов гри, правил техніки безпеки, головний суддя має право прийняти рішення про видалення гравця з ігрового майданчика та  попередити організатора та президію ФСЖО

12.2.15. Ігровий суддя повинен:

– здійснювати контроль за ходом ігрового процесу

– слідкувати за дотриманням Правил гри.

– діяти згідно з правилами, не приймаючи до уваги особисті стосунки чи ігровий статус гравця.

12.2.16. У випадку виявлення порушень зі сторони гравців суддя має право:

– винести попередження

– видалити гравця в місце відпочинку

12.2.17. На час необхідний для розв’язання спірних питань або застосування санкцій у випадку виявлення порушень суддя виходить з ігрового процесу.

12.2.18. Суддя не має права зупиняти ігровий процес.

12.2.19. У разі виявлення серйозного порушення Правил, умов гри та правил техніки безпеки суддя повинен попередити головного суддю.

12.2.20. Рішення судді є обов’язковими для виконання всіма гравцями.

12.3. Представники ФСЖО

12.3.1.Представники ФСЖО затверджуються президією ФСЖО

12.3.2.Представники ФСЖО – залучені особи для допомоги у проведенні ігор ФСЖО. А саме:

–        допомога у підготовці території для проведення ігор ( ігровий майданчик, місце відпочинку)

–        допомога у проведенні реєстрації та хронометражу гравців.

–        допомога в організаційному та технічному забезпеченні ігрового процесу.

–        допомога у наданні консультації, щодо Правил та правил техніки безпеки.

–        допомога у охороні території для проведення ігор ( ігрового майданчика, місця відпочинку).

  

  1. 13.            Ігрова територія ( ігровий майданчик, місце відпочинку)

13.1 Ігрова територія – це попередньо обумовлена територія на якій проводиться гра.

13.1.2. Ігрова територія має чітко визначені межі. Межі ігрової території обумовлюються ландшафтом самої території( паркани, водойми, урвища тощо) або/та бути позначеними сигнально стрічкою Організаторами.

13.1.3. Обов’язковою умовою знаходження на ігровій території є одягненні захисні окуляри.

13.2. Ігровий майданчик це територія де відбувається сама гра, безпосереднє виконання ігрового сценарію та умов гри.

13.2.1. На ігровому майданчику мають право знаходитися:

– гравці

– судді

– організатори

– представники ФСЖО

– президія ФСЖО

13.2.2. На ігровому майданчику мають право знаходитися особи з дозволу Організатора та президії ФСЖО.

13.3. Місце відпочинку – це територія, що дає можливість безпечно пересуватися без загрози використання на ній «м’якої пневматики» або/ та імітації вибуху. Місце відпочинку – частина ігрової території де можуть знаходитися усі присутні, як учасники ігрового процесу, так і цивільні особи, а також це територія де знаходиться Контролюючий орган.

13.3. Межі місця відпочинку встановлюються Організаторами гри та позначаються сигнальною стрічкою та/ або умовами ландшафту (дерева, урвища, водойми тощо).

13.4. На ігровій території забороняється:

– знаходитися без захисних окулярів

– самовільний вихід цивільних осіб та будь-яких осіб з неігровим статусом без узгодження з президією ФСЖО та /або Організатором на ігровий майданчик.

– використання «м’якої пневматики» та імітації вибуху у місці відпочинку.

– самовільний вихід гравців за межі ігрової території під час виконання ігрового сценарію.

13.5. Місце пристрілки «м’якої пневматики» – спеціально відведене місце, яке визначається Організаторами гри.

 
Техніка безпеки під час проведення ігор ФСЖО на ігровій території ( ігровий майданчик, місце відпочинку)
  1. 1.    Поведінка на ігровому майданчику:

1.1.        Поведінка на відкритому ігровому майданчику:

1.1.1.  При проведенні ігор на відкритому ігровому майданчику гравець повинен оглянути територію та визначити для себе місця знаходження штучних та природних перешкод, що здатні стати причиною травми ( дошки, пляшки, бочки, траншеї, ями, слизькі ділянки, пні, повалені дерева та інші перешкоди).

1.1.2.  Під час переміщення по місцевості, що заросла травою або чагарником, засніженій місцевості, приймати до уваги можливу наявність прихованих перешкод. Пересуватися рекомендується кроком.

1.1.3.  Під час переміщення по відкритій(що не заросла/ не засипана снігом) місцевості визначити для себе місця перешкод та уникати їх. Пересуватися рекомендовано кроком, можливо перебіжками, але приймаючи до уваги слизькі ділянки, ями , сторонні предмети.

1.1.4.  Під час переміщення у високому чагарнику і в районі дерев брати до уваги можливу наявність гілок, коренів, пнів, та інших перешкод. Пересуватися рекомендовано кроком.

1.1.5.  Під час переміщення по схилах рекомендується брати до уваги слизькі ділянки, ями, наявність в траві( під снігом) предметів, що здатні спричинити травму ( банки, пляшки, дошки та інше). При підйомі/спуску по схилах рекомендується пересуватися боком переступаючи з ноги на ногу, по можливості, з опорою на руку.

1.1.6.  У випадку зіткнення з дикою/домашньою твариною, попередити оточуючих та організаторів, не роблячи різких рухів піти по далі від тварини .  Наближатися до диких тварин категорично заборонено.

1.1.7.  У випадку зіткненнязустрічі зі зміями( незалежно від виду) попередити оточуючих та організаторів та  залишити місце. Наближатися та брати в руки категорично забороняється.

1.2.        Поблизу будівель та споруд

1.2.1.  При проведенні ігор на території з будівлями та спорудами  гравець має оглянути місцевість, що прилягає до них. Визначити для себе місця розташування штучних та природних перешкод, що можуть стати причиною травми. Приймати до уваги можливість наявності перешкод у чагарниках/ під снігом у вигляді дощок, кабелів та інших перешкод. Рекомендовано пересуватися кроком.

1.2.2.  Заходити в будівлі, підніматися на будівлі та споруди при відсутності дозволу Організаторів КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

1.2.3.  Відсутність заборони зі сторони Організатора на використання споруд і будівель НЕ Є ДОЗВОЛОМ НА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ!   

1.3.        В будівлі:

1.3.1.  Уважно оглянути будівлю. Визначити розташування коридорів, дверей, вікон, сходів. Визначити для себе потенційно небезпечні ділянки та уникати їх. У випадку виявлення явно небезпечної ділянки повідомити Організатора. Пересуватися рекомендовано кроком.

1.3.2.  Брати до уваги перешкоди при вході до будівлі, кімнати, коридори, сходи. Рекомендується заходити обличчям вперед

1.3.3.  На сходах та майданчиках триматися ближче до стіни.

1.3.4.  Категорично забороняється перестрибувати через сходинки при підйомі або спуску.

1.3.5.  Не рекомендується обганяти людей, що стоять на сходах.

1.3.6.  Заборонено штовхати людей, що перешкоджають руху на сходах.

1.3.7.  Знаходячись у будівлі забороняється звішуватися з вікон, не рекомендується підніматися на підвіконня.

1.3.8.  Знаходячись у будівлі завжди пам’ятайте про прямі і не прямі перешкоди у вигляді елементів конструкцій, інженерної сітки, битого скла, цегли та ін. У будівлі рекомендовано пересуватися кроком.

1.3.9.  Вище першого поверху, заборонено створення укриттів з підручних засобів, які можуть бути травмонебезпечними (напр.. на балконах, у вікнах тощо). 

1.4.        Чітко виконувати всі вказівки Контролюючого органу.

1.5.        Діяти під час гри згідно Правил і цілей гри, а також чітко виконувати умови ігрового сценарію.

 

1.6.   Використовувати лише схвалені та допущені президією ФСЖО та організатором піротехнічні вироби.

1.7.   Зберігання та транспортування «м’якої пневматики» до місця збору та проведення гри а також після гри виконується в спеціальному чохлі для «м’якої пневматики».

1.8.   Поведінка з «м’якою пневматикою» :

          – стрільба за межами ігрового майданчика за виключенням спеціально визначеної зони, що відведена для пристрілки «м’якої пневматики» заборонена

          – наводити «м’яку пневматику » в обличчя будь-якій особі в притул, включаючи будь-які подібні дії «жартуючи» заборонено.

          – виконувати дистанційне обмеження для «м’якої пневматики» з початковою швидкістю вильоту кульки більше 120 м/с.

          – забороняється направляти дуло «м’якої пневматики» при його перевірці на людей або тварин, що знаходяться поряд, навіть при від’єднаному магазині ( кульки можуть залишатися в дулі ).

 

 

2. У випадку :
2.1.Відмови або пошкодження ігрового спорядження, свого або виданого ФСЖО, негайно припинити свою участь в грі, довести це до відома Контролюючого органу.
2.2. Отримання травми або різкого погіршення самопочуття негайно припинити свою участь в грі, та довести це до відома Контролюючого органу.

2.3. Фіксування гравцем травми  або різке погіршення стану здоров’я іншого гравця, гравець має попередити суддю і, по-можливості, надати першу допомогу.

2.4. Отримання травми гравець має звернутися до страхової    компанії з якою у нього підписаний договір медичного страхування для отримання відшкодування по страховому випадку ( у разі наявності останнього).

2.5 Якщо гравець з будь-яких причин залишає ігровий майданчик він зобов’язаний:

– поставити «м’яку пневматику»на запобіжник, опустити дуло до низу.

– одягнути білу пов’язку( сигнальну жилетку).

– не знімаючи засобів індивідуального захисту покинути ігровий майданчик.

– перед виходом до місця відпочинку від’єднати магазин та виконати контрольний постріл у землю.

3. Забороняється на ігровій території:

3.1. Будь-який фізичний контакт по відношенню до всіх присутніх на ігровій території.

3.2. Пошкодження ігрового спорядження інших гравців та ФСЖО, а також елементів ігрової території.

3.3.  Перебування на закритих організаторами для відвідування територіях згідно конкретного сценарію гри ( дахи, каналізації, паркани, небезпечні та нестійкі об’єкти та інші об’єкти, відмічені спеціальними знаками або сигнальною стрічкою).

3.4. Виконувати будь-які травмонебезпечні дії, які можуть зашкодити гравцю та оточуючим ( напр.. акробатичні трюки).

3.5. Паління на всій ігровій території ( окрім спеціально відведеного місця).

3.6. Пошкоджувати, розбирати, пересувати та виконувати будь-які дії з укриттями та іншими спорудами на ігровій території, міняти ландшафт.

3.7. Виносити будь-які предмети з ігрової території.

3.8. Висовувати «м’яку пневматику» із – зі кутка і виконувати постріли у тому напрямку куди ви не бачите (цим ви можете нанести травму іншому гравцю).

3.9. Брати до рук високовольтні дроти та електричні кабелі, що звисають зі стелі та які лежать на землі.

3.10. З’ясування відносин між гравцями на підвищених тонах та з ненормативною лексикою на території проведення гри.
     
3.11. Ведення вогню:

–       по людям в сигнальних жилетках

–       по тваринах та птахах

–       на території, яка визначена як місце відпочинку

 

4. Категорично забороняється на ігровій території :

4.1.Знімати засоби індивідуального захисту.

4.2. Присутність на ігровій території в стані алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння.

4.3. Виносити ігрове спорядження видане ФСЖО за межі ігрової території.

4.4.        Імітацію вибуху приведену у дію або таку, що не спрацювала, категорично забороняється:

–        піднімати

–        відкидати

–        розбирати

 

5.Охорона природи на ігровій території:

     5.1. На території полігона заборонено:

  • § Кидати сміття, розводити багаття та створювати пожежонебезпечну обстановку.
  • § Рубати, пиляти, ламати живі дерева та чагарники, зривати рослини, що охороняються законом, руйнувати мурашники.
  • § Ходити у туалет на ігровому майданчику заборонено.
Членство в Федерації

1.1.        Членство в Федерації

1.1.1.  Членство в Федерації є індивідуальним та фіксованим.

1.1.2.  Індивідуальними членами Федерації має право бути особа віком від 18 років, яка визнає мету, завдання, Статут Федерації, сприяє їх реалізації та виконанню, бере участь в діяльності Федерації, та сплачує членські внески. Це можуть бути громадяни України, особи без громадянства, іноземні громадяни, які перебувають в Україні на законних підставах, та визнають статут Федерації.

1.1.3.  Звання «Почесний член Федерації» отримують особи, які зробили вагомий внесок в досягнення основної мети діяльності Федерації чи реалізації її завдань, Засновники Федерації є «Почесними членами Федерації».

1.1.4.  Звання «Почесний член Федерації» присвоюється назавжди, проте особа в разі моральної чи матеріальної шкоди Федерації за дії, що дискредитують її авторитет, рішенням Президії Федерації може бути позбавлена цього звання.

1.2.        Члени Федерації мають право:

1.2.1.  Обирати та бути обраними до всіх виборних органів Федерації згідно статуту.

1.2.2.  Вносити свої пропозиції, брати участь в обговоренні питань, що стосуються діяльності Федерації.

1.2.3.  Вільно виходити з членів Федерації.

1.2.4.  Висловлювати думку, відмінну від думки більшості.

1.2.5.  Брати участь у всіх заходах, що організовує та проводить федерація, у відповідності до свого віку та стану здоров’я.

1.2.6.  Доручати Федерації представництво свої інтересів і захист прав відповідно до статутних мети та завдань.

1.2.7.  Звертатись до керівних органів Федерації із запитами і пропозиціями щодо Статутної діяльності.

1.3.        Всі члени Федерації зобовязані:

1.3.1.  Визнавати статут Федерації і діяти відповідно до його засад.

1.3.2.  Брати активну участь у роботі Федерації.

1.3.3.  Виконувати рішення керівних органів або вийти з членів Федерації.

1.3.4.  Сплачувати членські та інші внески в установленому порядку та розмірах. Порядок сплати та розміри членських та інших внесків встановлюються Президією Федерації.

1.3.5.  Вести здоровий спосіб життя та сприяти його розповсюдженню; підвищувати власну майстерність.

1.3.6.  Своїми вчинками не підривати авторитет Федерації.

1.3.7.  Виважено ставитись до інших членів Федерації незважаючи на їх відмінні політичні, релігійні чи інші погляди.

1.3.8.  Дотримуватись морально-етичних принципів Федерації, прийнятих за рішенням Президії Федерації, не вести діяльність , що їм суперечить.

1.3.9.  Письмово повідомляти Президію Федерації про вихід з членів Федерації за 10 (десять) днів до виходу.

1.4.        Прийом в члени Федерації здійснюється Президією Федерації. Федерація веде поточний облік своїх членів і в установлених Президією терміни та формі, подають дані до Президії. Окрема особа за будь-якої причини може стати членом Федерації безпосередньо звернувшись до Президії в письмовій формі і заповнивши анкету.

1.5.        Члени Президії можуть вільно вийти з неї на підставі письмової заяви. Поданої до Президії Федерації.

1.6.        Члени Федерації не відповідають за її зобов’язаннями, Федерація не відповідає за зобов’язаннями своїх членів.

1.7.        Примусове позбавлення членства в Федерації може наступити згідно рішення Президії Федерації за невиконання вимог Статуту. Рішення Президії Федерації є обов’язковим. Оскаржити рішення Президії Федерації про позбавлення членства можна письмовим зверненням до вищого керівного органу Федерації.

1.8.        Членство припиняється:

1.8.1.  При добровільному виході зі складу Федерації на підставі усної чи письмової заяви;

1.8.2.  У випадку виключення з Федерації за рішенням керівних органів Федерації за порушення Статуту або за дії що завдали моральну чи матеріальну шкоду Федерації або підривають її авторитет, невиконання рішень керівних органів Федерації.

1.8.3.  За несплату вступних, членських та інших внесків передбачених для членів Федерації.

1.9.        Підстави для виключення з членів Федерації:

1.9.1.  Неодноразові порушення Статуту.

1.9.2.  Вчинки чи діяння, які Президія визнає несумісними з метою та завданням Федерації, які його компрометують чи завдали моральної чи матеріальної шкоди.

1.9.3.  Не прийняття участі у діяльності Федерації особисто або через представника протягом 6 (шести) місяців.

1.9.4.  Несплати членського внеску.

1.9.5.  Порушення норм, правил, інструкцій та внутрішніх розпоряджень Федерації одноразових або систематично.